x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Sağlık Ölçüm Cihazı

14 Ürün

Ateş Ölçer ve Tansiyon Aleti Çeşitleri 

Ateş ölçer ve tansiyon aletleri pek çoğumuzun evinde bulunan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden sağlık ölçümlerimizi yapmamızı sağlayan aletlerdir. Çeşitli rahatsızlıklar dolayısıyla devamlı tansiyonunun ölçülmesi gereken kişiler sürekli hastaneye gitmek istememektedir. Evlerine tansiyon aleti alarak kolayca tansiyonlarını ölçebilirler veya bu aletleri yanlarında istedikleri yere götürebilirler. Yine ateş ölçerler de özellikle küçük çocuğu olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çocuklarda en çok görülen rahatsızlıkların başında "ateş yükselmesi" gelir. Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan vücut ısısının yükselmesi durumu, sıklıkla hastaneye gidilmeden çözüme kavuşturulmaktadır. Yine de çocukların ateşini sıklıkla ölçerek, ateşin çok yükseldiği zamanda hastanede müdahale edilmesinin sağlanması gerekmektedir. 

Ateş Ölçer Tavsiye 

Ateş ölçer çeşitleri yıllar içinde gelişmiş ve birbirinden farklı ateş ölçer modeli ortaya çıkmıştır. Üç farklı ateş ölçer çeşidi bulunmaktadır. Bunlar, cıvalı termometre, kızılötesi termometre ve dijital termometre. Dijital ateş ölçer çeşitleri kalem şeklinde üretilirken, alından ateş ölçer modelleri de son yıllarda en çok tercih edilen sağlık ölçüm cihazlarındandır. Özellikle Covid-19 pandemi sürecinde belirtilerin başında ateş yükselmesi geldiği için ateş ölçümü sırasından kullanılan alından ateş ölçerlerin satışı rekor seviyelere çıkmıştır. 

En çok tercih edilen ateş ölçerlerin başında Artimed Dijital Ateş Ölçer ve  Elite Alından Ateş Ölçer gelmektedir. Elite Alından Ateş Ölçer hastanelerde de kullanılan ve %100'e yakın çıkardığı sonuçları ile en çok tercih edilen sağlık ölçüm cihazlarındandır. 

Ateş Ölçer Özellikleri

Hastalandığımız zaman vücut kendini korumak için savunmaya geçmekte, bu da vücudun dışına ateş olarak etki göstermektedir. Özellikle bebek ve çocuklarda sıklıkla görülen bu durum evlerde bir tane ateş ölçer bulundurma gerekliliği doğurmaktadır. Böylece çcouğunuz hastalandığında ateşini kontrol altında tutacak hamleler yapabilirsiniz. Temassız ateş ölçer çeşitleri ile kolaylıkla ateş ölçümü yapabilirsiniz. Ayrıca kulaktan ateş ölçer çeşitleri de Gittizon'da yer almaktadır. Tercih ettiğiniz türde ateş ölçerlerin tamamı sitemizde yer almaktadır. 

  • Temassız ölçüm yaparak daha sağlıklı sonuçlar.
  • Rahat kullanım. 
  • Hijyeniktir. 
  • Ölçümleri kaydeden hafıza.
  • Otomatik kapanma.
  • 10 saniyede ölçüm yapma.
  • Suya dayanıklılık.

Ateş ölçümlerinde 39,5-40 dereceler yüksek ateş olarak belirlenmiştir. 40 derece ateş ölçümlediğinizde hastaneye giderek tedavi olmanızı öneririz. 

En İyi Tansiyon Aleti

Tansiyon ile ilgili rahatsızlığı bulunan kişilerin yanlarında bulundurmaları gereken araçlardan biri tansiyon aletidir. Özellikle yaşı daha büyük olan kişiler sağlıklarını kontrol altında tutmak için düzenli olarak tansiyon ölçümü yaparak, tansiyonlarındaki değişikliklerde doktora görünmelidir. Tansiyon aleti çeşitleri tercihe ve ihtiyaca göre şekillenir. Tansiyon aletleri bilekten tansiyon ölçer ve koldan tansiyon ölçer olarak ikiye ayırlmaktadır.

Siz de bir adet tansiyon aleti alarak evinizde, iş yerinizde veya dışarda tansiyonunuzu kolayca ölçebilirsiniz. Tansiyon ölçümü yaptırmanız gereken zamanlarda hastaneye veya eczaneye gitmenize, sıra beklemenize veya başka kişilerden rica etmenize gerek kalmadan kendi kendinize tansiyonunuzu ölçebilirsiniz. Pilli tansiyon aletleri ile tansiyon aletinizi devamlı şarj etmenize gerek kalmaz, hızlıca pilini değiştirerek kullanabilirsiniz. 

Tansiyon Aleti Tavsiye

Tansiyon aleti satın alınırken en çok araştırılan konulardan biri de tansiyon aleti tavsiyeleridir. Braun Tansiyon Aleti ve Artimed Bilekten Ölçer Tansiyon Aleti en çok tercih edilen sağlık ölçüm araçlarındandır. Kaliteleri ile kendini kanıtlamış markalardan olan Braun ve Artimed en kaliteli tansiyon aleti çeşitlerini siz değerli kullanıcılara sunmaktadır. Siz de güvenilir markaları seçerek tansiyonunuzu ölçerken gönlünüzü ferah tutabilirsiniz. Doğru sonuçlar ile sağlık ölçümlerinizi yapabilirsiniz. 

Ateş Ölçer ve Tansiyon Aleti Fiyatları

Ateş ölçer ve tansiyon aletleri en uygun fiyatlarla Gittizon'da kullanıcılara sunulmaktadır. Birbirinden farklı markanın tansiyon aleti ve ateş ölçer çeşitlerini sitemizden kolayca sipariş edebilirsiniz. Tek tıkla satın alabileceğiniz sağlık ölçüm cihazları ile ilgili merak ettiklerinizi bizi arayarak öğrenebilirsiniz.