x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Parfüm ve Deodorant

70 Ürün

Parfüm ve Deodorant 

Parfüm ve deodorant, temiz kokmak, ter kokusunu önlemek ve kendi özel kokusuna sahip olmak isteyen kullanıcılar tarafından çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Parfüm ve Deodorant çeşitleri, etrafa yaydıkları hoş kokular ve kullananların tenine uyum sağlamalarıyla tercih edilme sebebidir. Parfümler öylesine büyülüdür ki kendi kokusunu bulanların tenine muhteşem bir uyum sağlarlar. Bir parfüm kokusunu beğendiğinizde o parfümü bir de vücudunuza sıkıp 12 saat içerisindeki değişimini gözlemleyin. Bazı parfümler sizin teninize yapışırken, bazıları ise uçup gidecektir. Aynı şekilde kokular teninizde saatler içerisinde bambaşka bir hal alabilmektedir. İlk sıktığınız anda beğendiğiniz o koku, saatler içerisinde beğenmediğiniz bir kokuya dönüşebilir. Tam tersine teninize ilk sıktığınız anda beğenmediğiniz koku saatler sonra çok hoşunuza gidebilir.

En İyi Parfüm ve Deodorant Çeşitleri

Parfümlerin içinde neler var dersiniz? Parfümler; doğanın bizlere sunduğu her çeşit meyve ve bitkiyi içerisinde barındırır. Farklı elementlerin içerdiği öz ve aromalardan elde edilerek ortaya çıkarılan kokularla benzersiz bir havaya sahip olabilirsiniz. Parfüm kullanmak; hem kendimizi iyi hissetmek açısından hem de etrafa hoş kokular saçmak açısından oldukça keyif vericidir. Parfümlerin binlerce farklı çeşidi markalar tarafından üretilmektedir. İş ortamında, evde, sokakta, kapalı alanlarda ve acil durumlarda kullanılan parfümler kişilerin  çok daha güzel, enerjik ve öz güvenli hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Parfüm ve deodorantlar, günümüzde herkesin sıklıkla kullanmayı alışkanlık haline getirdiği ürünlerdir. İçerdiği çiçek özleri ve meyve aromalarının eşsiz kokularının etrafı sarmasıyla havanızı bütünüyle değiştiren parfümler ve deodorantlar her anınızı daha keyifli hale getirmenizi sağlıyor.

Parfüm ve Deodorant Arasındaki Farklar

Kişilerin vücuduna güzel kokular vermesi için kullanılan parfüm ve deodorantlar arasında önemli farklar vardır. En önemli fark ise içerdikleri esansın yoğunluğudur. Yani bir parfümde normal bir deodoranta göre en az 10 kat daha fazla esans özü vardır. Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler ise; parfümün diğer kokulardan etkilenmemesidir. Parfümün kokusunu tamamen verebilmesi için temiz ve çıplak tene ya da temiz kıyafetlere sıkılması gerekmektedir. Deodorantların üretilme sebebi ise; özellikle istenmeyen ter kokularını önlemektir. Bu nedenle deodorant kullanırken cildinizin tamamen temiz olmasına gerek yok. Özellikle yoğun terlemeler yaşıyorsanız, deodorant kullanmak tam size göre diyebiliriz. Deodorantlar cilt tiplerine göre ve ter kokusu yoğunluğuna göre çeşitlenmektedir. Bazı deodorantlar pudra içerirken bazıları pudrasızdır. Pudralılar yoğun ter kokularını daha iyi hapsetmektedir.

Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfüm markaları tarafından geliştirilen büyüleyici kokular her tene ve cilt yapısına göre farklılık gösterebiliyor. Cildin genç oluşu ya da belli bir yaşın üzerinde olunması bile parfümün kalıcılığını ve tene uyumunu etkileyebiliyor. Ciltteki yağ oranı; beyaz, buğday tenli ya da esmer olunması da parfümün dozajı ve karakterini değiştirebiliyor. Deodorantlar ise daha çok istenmeyen kokuları gidermeye yönelik bir işleve sahip oldukları için özel bir ayrım yapılması gerekmiyor. Genellikle beyaz tenli ve kuru cilde sahip olanlarda çiçek notaları, buğday tenlilerde meyveli esanslar ve esmerlerde ise oryantal ve baharatlı kokular daha uyumlu bir etki yaratıyor.

 En İyi Roll-on ve Stick Çeşitleri ve Fiyatları

Rahatsız edici ter kokularıyla baş etmenin en iyi yolu deodorant kullanmaktır demiştik. Peki kendinize deodorant seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Sprey şeklinde olan deodorantlar mı yoksa roll-on veya stick şeklinde yani koltukaltına sürülebilen şekildeki deodorantları mı tercih edeceksiniz. Öncelikle sprey ve roll-on şeklindeki deodorantları deneyimleyerek hangisinin kendinize uygun olduğuna karar vermelisiniz. Kötü kokulara karşı kullanabileceğiniz en iyi ürün olan deodorant çeşitlerinin tamamına Gittizon üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kolonya Çeşitleri ve Fiyatları

Gittizon üzerinden sizlere sunduğumuz en iyi ve uygun fiyatlı kolonya çeşitleri birbirinden güzel aromaları içeriğinde barındırır. Özel notaları, çiçek ve meyve aromalarıyla muhteşem  baş döndüren kolonyalar evimizde ve çantamızın bir köşesinde her zaman bulunmalıdır. Kolonya seçenekleri arasında yer alan özgün kokular, farklı tasarımlara sahip şişeler ve ambalajlar markalar tarafından kullanıcılara sunuluyor. Kolonyalar memleketimizin her yerinden bitki ve meyve özlerini içerlerinde taşırlar. Akdeniz bölgesinden Bodrum ve Çeşme'ye kadar uzanan mis kokularıyla herkesin yoğun olarak kullandığı özel ürünlerdir.