x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Medikal Maske

9 Ürün

En İyi Cerrahi Maske Çeşitleri Gittizon'da

Koruyucu maske çeşitleri ile kişisel salgın hastalıklardan belli ölçülerde korunabilmektedirler. Salgın hastalıklara sebep olan partiküller havada asılı kalarak pek çok kişiye bulaşabilmektedir. Bu partiküller özellikle avmler, kafe, işyeri, okul, sinema, toplu taşıma araçları gibi kapalı ve kalabalık yerlerde bulunur. Ağız ve burun yolu ile vücuda ulaşan virüsler, kişilerin bağışıklık sistemini kolayca etkileyebilir. Bu  durumların önüne geçmek için medikal maske kullanmalısınız. Cerrahi maske ya da medikal maske olarak da bilinen bu ürünler, farklı şekillerde ve işlevlerde üretilir. Kullanan kişilerin ağzı ve burnu ile çevresindeki organizmalar arasında sağlam bir koruyucu bariyer işlevi görürler. Kaliteli cerrahi maske çeşitleri, ya da diğer adıyla kaliteli medikal maske çeşitleri, sizi yalnızca çevreden gelen organizmalara karşı korumaz, bunun yanında vücut sisteminizde barınan çeşitli organizmaların da dışarı çıkmasını engeller. Böylece enfekte olan kişilerin damlacık, temas veya solunum yolu ile diğer kişilere hastalık bulaştırması engellenmiş olur. Ayrıca toplum içerisine daha rahat karışabilirler. Cerrahi medikal maske çeşitleri hem kendinizi hem de çevrenizi korumak için en güvenli yoldur.

En İyi Koruyucu Medikal Maske Çeşitleri

Cerrahi medikal maskeler pek çok farklı renkte, modelde ve işlevde üretilmektedir. Bu maskeler arasında en çok tercih edilenler: Corona Maskesi,  N95 Maske, klasik medikal maske, yıkanabilir bez maske, cerrahi maske, 50'li maske, nano maske, çocuk maskesi, FFP1 maske, FFP2 maske, FFP3 maske çeşitleridir. Kullanıcılar sıklıkla en iyi maske hangisi, en iyi cerrahi maske hangisi, en koruyucu maske hangisi, çocuklar için en iyi maske hangisi gibi araştırmalar yapmaktadır. Gittizon.com olarak, sizlerin ihtiyaç duyduğu tüm koruyucu maske çeşitlerini sitemiz üzerinde satışa sunmaktayız. Online kişisel bakım sitemiz üzerinden kendinizi ailenizi ve çevrenizdekileri korumak için en iyi koruyucu maske çeşitlerine tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Gittizon üzerinde sizlere sunduğumuz başlıca maske çeşitleri:

Bez Maske Çeşitleri

Bez maskeler, ağız ve burnu kaplayan bir bez parçasından üretilir. Diğer maske çeşitlerine göre koruyuculuğu azdır. Bez maske, nefes veriş esnasında hava akışının büyük kısmını engeller. Bu şekilde koruma sağlar.

Nano Maske

Yeni teknoloji maskeler arasında yer alır. Kalitesi ve dayanıklılığı ile virüslere karşı daha yüksek koruma sağlar.

Çocuk Maskesi

Çocuk medikal maskeleri, kapalı ve kalabalık ortamlarda vücut sağlığını korumaktadır. Günlük kullanıma uygun olan maskeler çocukların sevdiği renklerde ve desenlerde üretilmektedir.

FFP Maske Çeşitleri

‘’Filtering Face Piece’’ kelimesinin baş harflerinden oluşturulan FFP, Avrupa Birliği onaylı solunum maskeleri arasında yer alır. Bu tür maskeler; elektrostatik kuvvetler sayesinde virüsleri maske dışında tutar. Yüksek filtreleme özelliği sayesinde her nefes alış esnasında temiz bir hava solumanızı sağlar. FFP maske 3 çeşitte üretilir:

FFP1 Maske

FFP1 maskeler, orta düzey koruma özelliğine sahiptir. Havada tutunan zararlı partiküllere, dumana, sise ve spreye karşı direnç gösterir. Örneğin; yoğun olarak partiküllere maruz kalan marangoz, cilacı ve zanaatkarlar için son derece uygundur.

FFP2 Maske

FFP2, havada bulunan zararlı organizmaları filtrelemek için üretilen kaliteli bir maske türüdür. Yüksek filtreleme ve koruma etkinliğine sahiptir. N95 maske olarak da bilinir. Kalabalık ortamlarda yoğun miktarda bulunan virüslere karşı etkilidir.

FFP3 Maske

FFP3 sınıfında yer alan maskeler, en yüksek koruma etkinliğine sahip olanlardır. Hem sıvı hem de katı partiküllere karşı koruma sağlayarak farkını kolayca hissettirir. Öksürme ve hapşırma sonucunda havada oluşan organizmaların maskeye girmesini engeller.  Bu tür maskeler; laboratuvar ortamında tehlikeli kimyasal maddeler ile çalışan kişilerin sıklıkla kullandığı maskelerdir.

Koruyucu Cerrahi Maske Fiyatları

Sağlık çalışanlarının kullanımının yanı sıra, özellikle pandemi sürecinde maskelere olan mecburiyet arttı. Medikal maske fiyatları, tercih edeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişecektir. En iyi maske tercihi genellikle 50'li maske ve 100'lü maske olmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz tüm steril cerrahi maske çeşitlerine sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Gittizon.com üzerinden maske fiyatları 50'li, maske fiyatları 100'lü, maske fiyatları 20'li çeşitleri tercih edebilirsiniz.