x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Kadın Hijyen

25 Ürün
238.95 ₺
203.11 ₺
43.01 ₺
36.55 ₺
238.95 ₺
203.11 ₺
43.80 ₺
37.23 ₺
43.80 ₺
37.23 ₺
43.80 ₺
37.23 ₺

En İyi Kadın Hijyen Ürünleri Çeşitleri ve Fiyatları

Kadın hijyen ürünleri, kadınların sağlığının korunup konforlarının sağlanması için tasarlanmıştır. Kadınların hayat kalitesini artırmada hijyenik kadın ürünleri büyük önem taşır. Genital bölge temizliği, vücut temizliği ve kadınların adet döngüleri sürecinde kullandıkları pedler ve tamponlar son derece geniş bir seçim şansı sunuyor. Regl süreci için pedler, genital bölge hijyeni için jeller, tampon, günlük pedler ve pamuk gibi ürünler kadın hijyen ürünlerini oluşturmaktadır. Kendinize uygun ürünü ararken karar verebileceğiniz pek çok işlev ve çeşit markalar tarafından siz değerli kullanıcılara sunulmaktadır. Doğru hijyenik kadın bakım ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler bulunuyor. Bunlar; sızıntılara karşı dayanıklı olması, regl sürecinde rahat ve endişesiz bir gün geçirmenize yardımcı olacak sert olmayan, rahat hareket ettiren pedler, kaygan yapıda olmayan pedler, sıvıyı iyi bir şekilde emen ve kokuyu içeriye hapseden pedler, günlük akıntılara karşı kullanılan yumuşak ve rahatsız etmeyen pedlerdir.
Pedler özellikle pamuksu dokuya sahip olduğunda bir süre sonra yokmuş hissi vermeye başlar. Ancak uygun fiyatlı olduğu için tercih edilen çoğu ped; rahatsız edici, sert ve sızıntı yapabilmektedir. Hijyenik kadın pedleri özelliklerine ve işlevlerine göre çeşitlenmektedir: ekstra yumuşak ped, 8 saate kadar aktif koruma sağlayan ped, günlük kullanım pedi, kokuları %100'e kadar hapseden pedler, muhteşem rahatlık ve konfor sunan pedler, hassas ciltler için pedler, kuru ciltler için pedler olarak ayrılmaktadır. Kadın hijyen ürünleri,  sektördeki markalar tarafından farklı fiyatlar üzerinden siz değerli kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Gittizon.com üzerinden en uygun fiyatlı ve en doğal kadın hijyen pedi çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Adet dönemlerinizi en rahat ve konforlu şekilde geçirmek için hemen sizlere sunduğumuz hijyenik kadın ürünlerine göz atabilirsiniz.

Hijyenik Kadın Ürünleri Nelerdir?

Hijyenik kadın ürünleri regl dönemlerinde, vajinal akıntı sırasında ya da günlük genital bölge temizliği yapmak için üretilen ürünlerdir. Bu ürünler genellikle tek kullanımlıktır ancak farklı materyaller kullanılarak yapılan ürünler tekrar tekrar temizlenerek kullanılabilmektedir. Kadın hijyen ürünleri nelerdir? Bunlar: hijyenik ped ve tamponlar, menstrual kaplar, regl külotları ve pamuk pedler, genital bölge temizleme mendili, temizleme losyonu gibi ürünlerdir.

Genital Temizlik Nasıl Yapılmalı?

Genital bölge temizliği yalnızca ılık su yardımıyla yapılabilmektedir. Bu özel bölge için ağır kimyasal içeren temizleyiciler ve bölgeyi tahriş edecek ürünler kullanmak sakıncalı olabilir. Çünkü vajina kendi kendini temizleyen bir organdır. İç genital bölgenizi yalnızca ılık suyla temizlemeniz yeterlidir. Aksi taktirde genital bölgenizin florasını bozabilirsiniz. Dış genital bölgenizin ise belirli aralıklarla temiz tutulması gerekir. Regl dönemlerinde ve özellikle tuvaleti kullandığınız zamanlarda hemen ardından dış genital bölgenizi temizlemelisiniz. Ayrıca kokulardan rahatsız oluyor ve temizleme isteği duyuyorsanız da, genital bölgenizin yalnızca dış kısmını genital bölge mendili ve losyonlarıyla temizleyebilirsiniz. Tekrar uyarıyoruz, bu bölgeyi nazikçe temizlemelisiniz.

Genital Bakım Losyonu Nedir?

Genital bakım losyonu, dış genital bölgenin temizliği için üretilmiştir. Bu losyon ile dış genital bölge yıkanmaktadır. Intim bakım ürünü olarak da bilinir. Genital bölge yıkama losyonu, bölgenin ihtiyaç duyduğu hijyeni sağlarken, genital bölgeyi nemli tutar ve ağır kimyasallara boğmaz.

Genital Bakım Mendili Nedir?

Intim temizleme mendili olarak da bilinen genital bakım mendili; suya ulaşılamayan durumlarda dış genital bölgeyi temizlemek için kullanılır. Regl döneminde de güvenle kullanılabilir. Genital bölgenin özel pH değerine uygun içerikte üretilir. Florayı bozmaz. Ani seyahatlerde, kamplarda ve tatillerde güvenle kullanabileceğiniz hayat kurtarıcı bir üründür.

Hijyenik Ped Nasıl Kullanılır?

Hijyenik ped ihtiyaca göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Hangi boyutta pedin sizin için uygun olduğuna kanamanızın yoğunluğuna göre karar vermelisiniz.  Yoğun kanamalı günlerde uzun pedleri, daha az yoğun günlerde ise normal pedleri tercih edebilirsiniz. Kanamanın son günlerinde günlük pedler de yeterli gelebilmektedir. 

  • Pedin yapışkan kısmındaki kağıdı çıkarın ve çamaşırınızın iç kısmına yapıştırın.
  • 3-4 saatte bir ya da yoğunluğa göre daha sık değiştirin.
  • Kullanılmış pedi, kendi kağıdına ya da tuvalet kağıdına sararak çöpe atabilirsiniz.

Tampon Nasıl Kullanılır?

Tamponlar da tıpkı hijyenik pedler gibi farklı boyutlarda üretilir. Tampon kullanırken rahat edebilmek için mümkün olan en küçük boy tercih edilmelidir.

  • Öncelikle ellerinizi sabun ve su ile iyice yıkayın.
  • Tuvalette oturarak ya da çömelerek tamponu cinsel organınızın içerisine yerleştirin.
  • Tamponu parmağınız yardımıyla ya da hazır aplikatör ile rahatsızlık vermeyecek noktaya gelene kadar ittirin.
  • Ayağa kalktığınızda tamponu hissetmemeniz gerekiyor.
  • Kullandığınız tamponu tuvalet kağıdına sararak çöp kutusuna atın. Tamponları tuvalete atmak tuvaletin tıkanmasına sebep olabilir.
  • 4-8 saatte bir tampon değiştirin. 8 saatten uzun süre tampon kullanmayın.

Mesane Pedi Nedir?

Mesane pedi idrar kaçırma problemi olan kişilere yönelik üretilen bir üründür. Kadın anatomisine uygun yapıda üretilir. Kullananlara kuruluk sağlayarak idrar kaçırmanın neden olduğu rahatsızlık verici hissi en aza indirir. İdrar kaçırma durumunun günlük yaşantıyı etkilemesinin önüne geçer. Hijyenik ped ile aynı şekilde kullanılır. Yapışkan kısım iç çamaşırının iç kısmına yapıştırılır. Kullanım sonrasında sarılarak çöp kutusuna atılmalıdır.

En Uygun Fiyatlı Kadın Hijyen Ürünleri Çeşitleri ve Fiyatları

Her kadının ihtiyaç duyduğu;  hijyenik pedler, tamponlar, genital bölge losyonları ve mendillerini Gittizon.com üzerinden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Sizler için en iyi kadın hijyen ürünleri markalarını bir araya getiriyor ve sağlığınız için en iyi hijyenik ped ürünlerini sizlerle buluşturuyoruz. Sektörün en uygun fiyatları için Gittizon'u ziyaret etmeyi unutmayın. 7/24 hizmet ve güvenli ödeme seçenekleriyle Gittizon her zaman yanınızda.