x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Bebek Beslenme Ürünleri

66 Ürün

Onlarca Farklı Bebek Beslenme Ürünü Gittizon'da

Anne ve babalar için bebekleri doğdukları andan itibaren çok özel olmakla birlikte, tüm ebeveynler bebekleri için en kaliteli bebek ürünlerini kullanmak istemektedir. Bebek beslenme ürünleri de bebekler için kullanılacak en önemli araçlardandır. Ağız yoluyla alınan hastalıkların oranı özellikle bebekken azımsanamayacak kadar fazladır. Bu sebeple bebek beslenme ürünleri seçilirken kaliteli markaların ürünlerini tercih etmenizde fayda vardır. Biberon ve emzik seçiminde ürünlerin kaliteli hammaddelerden yapılıyor olması gerekmektedir. Bebekler için en az ilk altı ay anne sütü tüketiminin önemini çoğu kişi biliyordur. Bebeklerin gelişimlerini tamamlamaları için onlarca farklı vitamin ve minerali içeren anne sütünü bazı bebekler, direkt annelerinin göğüsünden tüketememekte veya küçük yaşlarda ek gıdaya geçmeleri gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda biberon kullanımı zorunlu hale gelmektedir. Bazı durumlarda da anneler göğüslerindeki sütü sağarak bebeklerini besleyebilmektedir. Kısacası bebekleri beslemek için biberon çeşitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Bebek Besleme İçin Kullanılan Ürünlerimiz Neler?

  • Emzik
  • Biberon
  • Mama Isıtıcı & Sterilizatör
  • Eğitici Kulplu Bardak
  • Bebek Çatal Kaşık Seti
  • Göğüs Pompası
  • Pipetli Bardak
  • Emzik Askısı
  • Biberon Temizleme Seti
  • Saplı Emzik Kutusu

Bebekleriniz İçin En Doğru Biberonu Seçin

Bebeğiniz için en iyi biberonu seçmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Bunların en başında biberonun üretildiği madde gelmektedir. Biberonun şekli, boyu, emziğinin yapıldığı madde, emzikteki delik sayısını bile kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda bebeğinizin kaç aylık olduğu da biberon seçiminde etkilidir. Yeni doğan bebekler için 90-150 ml biberonlar, 3-6 ay için 240-260 ml, 6 ay ve üstü bebekler için 320-340 ml biberonlar uygundur. 

Son yılların en çok tercih edilen antikolik biberon çeşitleri ile de bebeğinizin sağlığına katkıda bulunabilirsiniz. Antikolik biberonlar bebeklerin emdiği sırada yutabilecekleri havayı en aza indirmaktedir. Özel olarak üretilen antikolik biberonlar bebeklerin hava yutmasını önlediği için gaz oluşumunu engeller. Böylece bebeğinizin gazını çıkarmak için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmaz. 

Bebeğime Hangi Emziği Almalıyım?

Bebeklerin yaşlarına ve fiziksel özelliklerine göre çeşitli emzikler bulunmaktadır. Annelerin seçimleri doğrultusunda kullanılan emzikler bazen bebekler tarafından beğenilmeyebilir. Bu sebeple bebeğinizin yaşına en uygun emziği aldıktan sonra bebeğinizin beğenip beğenmediğini kullanarak anlayabilirsiniz. Emzik çeşitleri; damaklı emzik ve damaksız emzik olarak ikiye ayrılmaktadır. Damaklı emzikler ortodontik olarak üretilmektedir. Bu emziklerin uç kısımları kavislidir, o yüzden bebeğinizin damağına tam olarak oturur. Aynı zamanda alt kısmı düz ve içe doğru kavisli olduğu için bebeğinizin dilini rahatça hareket ettirebilmesine olanak sağlar. Bebeklerin ağız ve diş yapısını boğmayan ortodontik emzikleri küçük yaşlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Damaklı emzikler 1 yaşını doldurmuş bebeklerde daha fazla tercih edilmektedir. Damaksız emzikler anne memesine daha çok benzeyen emziklerdir. Bu sebeple yeni doğmuş bebeklerde damaksız emzikler daha fazla kullanılmaktadır. 

Mama Isıtıcılar ve Buharlı Sterilizatörler

Mama ısıtıcılar özellikle çalışan annelerin ellerinin altında olması gereken ürünlerdendir. Göğüs pompaları ile sütünüzü sağdıktan sonra evinizde bırakabilir, yemek vakti geldiğide siz bebeğinizin yanında olmasanız bile anne sütü ile bebeğinizin beslenmeye devam etmesini sağlayabilirsiniz. Evlerinizde kullanım için uygun olan ısıtıcıların yanı sıra daha küçük ve portatif mama ısıtıcılar da bulunmaktadır. Mama ısıtıcılar ile bebeğinizin mamasını istediğiniz derecede kolayca ısıtabilirsiniz.  

Buharlı sterilizatörler ise bebeklerin sağlığı için devamlı temizlenmesi gereken biberon ve emziklerin kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Bebekler devamlı acıktıkları için biberon ve emziklerin temizliği aileler için uğraştırıcı olabilmektedir. Buharlı sterilizatörler kolay kullanımları ile ailelerin öncelikli tercihleri arasında yer alırken mikropları tamamen öldürüyor olması da çok avantajlıdır. Bebekler bağışıklık olarak hastalıklara kolay yakalanabilmektedir. Bu sebeple elimizden geldiğince onları mikrop ve virüslerden korumak oldukça önemlidir. Buharlı sterilizatörler ile 100 dereceye kadar su buharı ile biberonlarınızı derinlemesine temizleyebilirsiniz. 

Bebek Beslenme Ürünü Fiyatları

Bebek beslenme ürünleri en iyi fiyatlarla Gittizon'da kullanıcılara sunulmaktadır. En kaliteli biberon, emzik, kulplu bardak gibi ürünler ile bebeklerinizi gönül rahatlığı ile besleyebilirsiniz. Yine mama ısıtıcısı, buharlı sterilizatör, bebek çatal kaşık seti, göğüs pompası, emzik askısı gibi bebek beslemede kullanabileceğiniz diğer ürünlerin tamamını da tek tıkla Gittizon üzerinden satın alabilirsiniz. Anne bakım ürünleri ve bebek bakım ürünleri arasından ihtiyacınız olan ürünleri hızlı kargolama avantajlarımızdan yararlanarak hemen sipariş edebilirsiniz.