x
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Ara Toplam (KDV Hariç)
0.00 ₺
Toplam KDV
0.00 ₺
Sepet Toplamı
0.00 ₺
Sepete Git Hemen Al
Alışverişe Devam Et

Ağız Çalkalama Suyu

7 Ürün

Uygun Fiyatlı Ağız Çalkalama Suyu Çeşitleri Gittizon'da

Ağız bakımı insanlar için oldukça önemlidir. Ağız bakımı sırasında kullanılabilecek pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden biri de ağız çalkalama suyu veya gargaralarıdır. Hızlı bir temizlik hissi için ağız çalkalama sularını tercih edebilirsiniz. Ağızda oluşan bakterileri yine gargaralar ile ortadan kaldırabilirsiniz. Ağızda oluşan bakteriler insanları hasta edebilmektedir. Bu sebeple bakterileri düzenli olarak temizlemek oldukça önemlidir. Gün içinde yiyip içtiklerimiz sebebiyle nefesimiz kokabilir, dişlerimizde lekeler veya tartar oluşabilir. Bu problemlerin önüne geçmek için alacağınız bir gargara ile gün içinde ağız bakımınızı birkaç defa yapabilirsiniz. Diş fırçaladıktan veya diş ipi ile ağız bakımınızı yaptıktan sonra da gargaraları kullanabilirsiniz. Böylece fırça veya iple ulaşamadığınız her yere gargara ile ulaşabilirsiniz. Diş macunlarına kıyasla ağız bakım suları çok daha ferah bir nefese kavuşmanızı ve gün içinde bu ferahlığın devam etmesini sağlamaktadır. Yiyeceklerde bulunan asitler dişlere de zarar verebilmektedir. Gargaralar ile dişlerinizi bu asitlerden koruyabilirsiniz. Ayrıca bakteri oluşumunu da engelleyebilirsiniz. Ağız temizleme gargararsı ile diş çürüme riskinizi azaltabilirsiniz. Elbette bunun için diş fırçalama rutininizi de devam ettiriyor olmanız gerekmektedir. 

En Kaliteli Gargara Markaları

Gittizon olarak kullanıcılarımıza en kaliteli ağız çalkalama suyu çeşitlerini sunmaktayız. Dünyaca ünlü markaların ürettiği kaliteli gargara çeşitleri ile ağız bakımınızı en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli ağız bakım sularını kullanmak neden önemlidir? Çünkü kalitesiz gargaralar dişlere zarar verecek kimyasalları içerebilmektedir. Dişlerinize zarar vermemek için yukarıda önerdiğimiz markaları tercih edebilirsiniz. Florür ve fosfat içeren gargaraları alırsanız dişlerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece dişler için değil diş eti rahatsızlıkları için de gargara kullanılması faydalıdır. Gargaraların içinde bulunan kloroben, diş eti rahatsızlıklarının düzelmesinde etkilidir. Gargara seçimi yapmadan önce doktorunuza da danışabilir, onun önerisini satın alabilirsiniz. Ağız kokusu ile ilgili problem yaşıyorsanız gün içinde birkaç defa ağzınızı gargara ile çalkalayabilirsiniz. 

Ağız Gargarası Nasıl Kullanılır?

Ağız gargaraları diş fırçalama veya diş ipi ile yapılan temizliğin ardından kullanıldığında daha iyi sonuçlar vermektedir. Bu sebeple siz de ağız bakımınızı tamamladıktan sonra ortalama 5 çay kaşığı veya kullandığınız gargaranın kapağını dolduracak şekilde gargarayı ağzınıza almalı ve iyice çalkalamalısınız. 30 saniye boyunca ağzınızı çalkaladıktan sonra tükürmelisiniz. Bazı gargaraların kullanım süresinde 1 dakika önerilmektedir. Siz de gargaranızın arkasında yazan kullanım önerisini okuyarak bu bilgiyi öğrenebilirsiniz. Bazı gargaraları kullandıktan sonra ağzın bir de suyla çalkalanması gerekmektedir, bazılarında ise buna gerek yoktur. Gargara yaptıktan sonra ağzınızı su ile çalkalamıyorsanız 30 dakika boyunca bir şey yememelisiniz. 

Gün içinde illa diş fırçalamanıza gerek olmadan da ağız çalkalama sularını kullanabilirsiniz. Örneğin yediğiniz bir yemeğin veya içtiğiniz bir içeceğin ardından ağzınızı ferahlatmak ve temizlemek istediğinizde gargaraları kullanabilirsiniz. Ürünleri kullanırken yutmamaya dikkat etmelisiniz. 

Ağız Bakım Suyu Zararlı Mı?

Ağız bakım sularının normal kullanımda herhangi bir zararı yoktur. Bunun yanında ağızda fazla tutulan gargaralar az da olsa zarar verebilmektedir. Bu sebeple ağız bakım sularının 30 saniye ve bir dakika arasında ağızda tutulması önerilmektedir. Daha uzun süreler ağızda tutulan gargaralar diş etlerine zarar verebilmektedir. İçeriklerinde bulunan alkol ile ağızda oluşturduğu uyuşukluk hissinin zararlarından etkilenmemek için kullanım sürelerine dikkat etmeşisiniz. 

Ağız Bakım Suyu Fiyatları 

Gargara, ağız bakım suyu ve ağız gargarası çeşitleri en iyi fiyatlarla Gittizon'da kullanıcılara sunulmaktadır. Birbirinden kaliteli markanın gargara çeşitlerine sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Tek tıkla alışveriş imkanı sunduğumuz sitemizden yaptığınız alışverişlerde 199₺ ve üzerine kargo ödemenize gerek yoktur. Sadece gargaraları değil ağız bakımında ihtiyacınız olan tüm ürünleri Gittizon'dan bulabilirsiniz. Diş fırçası, diş macunu, diş ipi gibi ağız bakım ürünlerinden ihtiyacınız olanları hemen sipariş edebilirsiniz. Tüm kişisel bakım ürünleri için Türkiye'nin en kaliteli alışveriş sitesini tercih edebilirsiniz.